• ÉLMÉNYEK AKADÉMIÁJA

Visszajelzések

„Mit is mondhatnék… szavak nélkül maradtam. Nagyon sok érdekes dolgot tanultam, és ambiciós emberekkel találkoztam a képzés során. Egy elképesztő tapasztalat volt, melyez soha nem fogokelfelejteni. Remélem, hogy lesz lehetőségem több hasonlő képzésen résztvenni a jövőben, és hpgy fel tudom használni az itt tanult módszereket a tanáráimsorán. Köszönök mindent! Csodálatosak voltatok! A legjobbakat kívánom!”

Földrajz tanár

„Megtanultam mit jelent az oktatás, a szó valódi értelmében.”

Osztályfőnök

Élmények Akadémiája
–  az élménypedagógia alkalmazása az iskolában, tanórák alatt –

Az Outdoor élménypedagógiai képzés a tapasztalati tanulás módszerén alapszik, melyen keresztül a résztvevők betekeintést nyerhetnek az élménypedagógiába. A képzés központjában saját megtapasztalások és élmények állnak, ezérta a program aktív részvételt ígényel.

Rávilágítunk, hogyan használhatóak ezek a tapasztalatok mindennapi életünkben és szakmánkban, hogyan csempészhetjük be a tapasztalati tanulást és az élménypedagógia módszereit az iskolába. A program egyik fontos témája az élménypedagógia eszközeinek felhasználása a tanórai munkában. A programkeret lehetőséget nyújt egy önálló élménypedagógiai foglalkozás megtervezésére, lebonyolítására, és kiértékelésére.

A képzés ára: 570 lej ( CCD Mureș-nél fizetendő – a Tanári Pálya Prémium kártya használható-PLUXEE)

Szállás és étkezés: 750 lej x 2 (két hétvége, péntek délutántól – vasárnap délutánig)

A képzés célja:  A résztvevők módszertani palettájának gazdagítása az élménypedagógia eszközeivel, saját élményen alapuló tanulás fontosságának tudatosítása.

 

Célcsoport: pedagógusok, iskolai tanácsadók, segítő szakmában dolgozók, akik érdekeltek az élménypedagógia módszereinek mélyebb megismerésében, és szeretnék alkalmazni ezeket a tanórák vagy iskolán kívüli tevékenységek alatt.

Képzésünkre az egyéni vagy csoportos jelentkezés egyaránt lehetséges. Tanári közösségek számára a program kiváló csapatépítőként is szolgál. Csoportos jelentkezés esetében közös megegyezés alapján választunk időpontot.

Időpont: kérésre

Helyszín: Outward Bound Nemzetközi Ifjúsági Központ, Szováta

Módszertan:

A folyamat központjában a tapasztalati tanulás vagy másképpen a “cselekedve tanulás” áll. A tapasztalati tanulás köre a tervezés- cselekvés- visszatekintés módszerén alapszik. A cselekvést reflekszió követi, mely visszavezetődik egy újabb (eredményesebb) cselekvésbe.

A program egyaránt tartalmaz gyakorlati és elméleti részeket is. Az elméleti alapok felvezetéséhez két módszert használunk: az induktív és a deduktív utat felváltva.  Bizonyos esetekben az elméleti modelleket előre bemutatjuk, így a konkrét tapasztalat ezen elméletek segítségével dolgozódik fel. Más esetekben az elmélet a megtapasztalásból utólag vonódik le.

Módszerünk fontos része a természet, a szabadtéri tevékenységek és a természet adta lehetőségek legjobb értelemben való kihasználása. Mi a természetet tekintjük osztálytermünknek.

Általános program elemek: mozgásos szabadtéri közösségépítő játékok, bizalomfejlesztő tevékenységek, természetjárás, kötélkerti gyakorlatok, problémamegoldó, csapatépítő tevékenységek, tevékenységek utáni megbeszélések, kiértékelők, valamint rövid élménypedagógiai ismertető – módszertani áttekintés.

Megjegyzés: nincs szükség semmilyen előző tapasztalatra.

Program koordinátor:

Barabás Tünde

mobil: 0769-224 290
e-mail: info@outwardbound.ro

IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!